News

Filter

Fotovoltaické úložiště - Baterie

Tuesday, May 30, 2023

 

 

ULOŽTE ENERGII A POUŽÍVEJTE JI, KDYKOLI BUDETE CHTÍT!

   
   
 Úspora energie Qoltec může výrazně zvýšit funkčnost fotovoltaické instalace a poskytnout stabilní a ekologický zdroj energie pro zařízení ve vaší domácnosti. Efektivně to může akumulovat přebytečnou energii získané během dne, které nejsme schopni konzumovat v daném čase a napájet jej později, například během výpadků napájení. 

 

 

PROČ UKLÁDAT ENERGII ?

   
   
 Se zásobníkem energie :
- Můžete vytěžit maximum z energie, kterou vyrobíte, a použít ji později, například v oblačných dnech,
- Získáte energetickou nezávislost a zabezpečení v případě selhání sítě bude úložiště fungovat také na místě, kde není přístup k mřížce,
- Výrazně snížíte účinky přetížení rozvodné sítě ukládáním přebytečné energie,
- Úložný prostor reguluje výkon a napětí a odstraňuje rušení, které snižuje kvalitu vyrobené energie,
- Máte vestavěný LiFePO4 lithium-železo-fosfátová baterie.
 

 

 

MAK FUNGUJE SKLADOVÁNÍ ENERGIE ?

   
   
 

Energie vyrobená z fotovoltaického systému nejprve uspokojí současnou spotřebu, nadměrná výroba, pokud je vyšší než spotřeba, jde do skladování energie, dokud není plně nabitá a může být použita, když se výroba zastaví nebo je nižší než poptávka. Stojí za to dodat, že uložená energie je stále k dispozici. Po vybití úložiště se elektřina odebírá ze sítě. Přebytečná energie může být odeslána do sítě.

 

 

 

MODERNÍ TECHNOLOGIE LIFEPO4

   
   
 Zásobníky energie jsou vybaveny extrémně efektivními s hlubokými výboji odolné lithium-železo-fosfátové baterie - LiFePO4. Výhodou baterie je bezpochyby její dlouhá životnost, která je až několik tisíc cyklů nabíjení a vybíjení. Kromě toho tyto baterie neznečišťují životní prostředí, jsou netoxické a nehořlavé, což zvyšuje bezpečnost použití ve fotovoltaice. 

.

 

 

 Vestavěný software typu BMS zaručuje bezpečné použití ovládáním úrovně nabití a vybití baterie. Má porty RS485 a RS232. Důležitá část baterie ochrana je BMS, který neustále monitoruje a řídí provoz zařízení. Chrání každou bateriovou buňku před přehřátím, přebitím, podpětím a hlubokým výbojem, což by mohlo poškodit zařízení. 

 

Leave your comment
*
*
Only registered users can leave comments.